📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

CZ Shooting Team ovládl letošní IPSC Handgun World Shoot

18. prosince 2022AktualityPavel KreuzigerDoba čtení 6 minut

Tyhle závody se do historie České zbrojovky a.s. zapíšou zlatým písmem. Nejenže je sponzorovala, přestože se konaly až v dalekém Thajsku, ale zároveň zde její mezinárodní družstvo zaznamenalo fenomenální úspěchy.

V pořadí už 19. mistrovství světa ve sportovní střelbě podle pravidel IPSC se uskutečnilo mezi 16. listopadem a 3. prosincem v thajské Pattayi. Akce se zúčastnilo celkem 1 600 střelců z 50 zemí, kteří patří ke světové špičce ve sportovní střelbě z ručních zbraní. Mezinárodní družstvo CZ Shooting Teamu zde zaznamenalo doposud největší úspěch, když v obrovské konkurenci ovládlo hned dvě ze tří hlavních divizí soutěže.

Kahlil Adrian Viray

Nutno dodat, že Česká zbrojovka byla v případě 2022 IPSC Handgun World Shoot dokonce hlavním sponzorem. Možná i proto se její střelci nechtěli nechat zahanbit a tak si nakonec odvezli čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili v kategorii jednotlivců a druhé a třetí místo ze závodu družstev!

Doporučené produkty

Hned třicet střeleckých situací na soutěži bylo skutečně náročných. Členové CZ Shooting Teamu se na ně tvrdě připravovali celých pět let. Dřina se ovšem vyplatila a přesně podle očekávání tento smíšený mezinárodní tým žal úspěchy.

V divizi PRODUCTION si zlatou medaili odvezl Eric Grauffel z Francie, který tak získal svůj již osmý Overall titul mistra světa. Ten svého úspěchu dosáhl s pistolí CZ SHADOW 2 ORANGE. Hned druhý skončil Argentinec German Romitelli, který je taktéž střelcem CZ Shooting Teamu, stejně jako Michal Štěpán, který si v dané divizi odváží nevděčné „bramborové“ umístění, přestože za třetím místem zaostával o pouhé čtyři body.

Martina Šerá

Ve stejné divizi v kategorii Senior se pak mistrem světa stal srbský člen CZ Shooting Teamu Ljubiša Momčilovič, který si současně odnáší skvělé osmé místo v celkovém pořadí.

Kategorii STANDARD pak ovládl Filipínec Kahlil Adrian Viray, opět člen CZ Shooting Teamu, jenž pro tým získal hned dvě zlaté medaile. První v kategorii Junior, tu druhou pak v celkovém hodnocení divize. Viray současně závodil i pod hlavičkou mužského národního družstva Filipín, se kterým si vystřílel třetí zlatou medaili. A to s úplně novou sportovní pistolí České zbrojovky CZ TS 2 ORANGE, která se tak dočkala dokonalého uvedení.

Čeští střelci dosáhli v Thajsku největších úspěchů v soutěžích družstev. Tříčlenné mužské družstvo sestávající výhradně z členů CZ Shooting Teamu skončilo v divizi STANDARD třetí, v divizi OPEN v kategorii žen se Češkám podařilo získat druhou příčku, přičemž za CZ Shooting Team zde soutěžila Martina Šerá, jež v divizi OPEN Lady v kategorii jednotlivců zároveň skončila na skvělém čtvrtém místě.

Eric Grauffel

A aby toho nebylo málo, odnášejí si střelci CZ Shooting Teamu ze soutěže hned tři světové rekordy. Ty získali Eric Grauffel v divizi PRODUCTION, Ljubiša Momčilovič v divizi PRODUCTION v kategorii Senior a Kahlil Adrian Viray v divizi STANDARD v kategorii Junior.